Kim jest dla ciebie twój Pies?

Każdy długi weekend, lub sezon związany z urlopami człowiekowymi niestety nierozerwalnie wiąże się z setkami psów porzucanych w lasach, na ulicach, wyrzucanych z samochodów, a w najlepszym wypadku zostawianych w schroniskach :(


Doskonale wiem, że jest też wiele kochających psy człowieków! Wiele psiaków dostaje kolejną szansę i znajdują kochające domy. 

Zróbmy coś wspólnie aby chociaż spróbować temu zapobiegać, żeby ludzie byli bardziej świadomi tego jak wielki skarb posiadają w postaci tego niepozornego pieska, który stuka pazurkami o podłogę!

Chcesz się przyłączyć?
 1. na kartce napisz kim dla Ciebie jest Twój Pies
 2. trzymaj kartkę w rękach i zrób sobie zdjęcie - najlepiej ze swoim psem :) (minimalna wielkość 1024 px na dłuższym boku)
 3. wyślij zdjęcie na adres: psiewedrowki@gmail.com
Zdjęcia możecie wysyłać do 29.06!


Jeżeli chociaż jedna osoba zastanowi się nad tym aby nie porzucać/oddawać psa do schroniska to będzie wielki sukces!

Na dniach powstanie strona pod adresem: nieporzucajpsa.pl na której przedstawione będą alternatywy dla porzucenia psa, na pewno korzystniejsze niż zostawienie psiaka w schronie.

22 komentarze:

 1. A zastanawiałam się, co oznacza ta fotka na FB :) tak czułam, że oprócz wyrażenia uczucia do Fado musi być jeszcze coś! Super pomysł!

  OdpowiedzUsuń
 2. Oj wielu ludzi bez zastanowienia, że zwierze czuje i kocha bezgranicznie, porzuca je lekko. Ja oni mogą potem żyć! My tez mamy problem na sezon urlopowy, ale teściowa się godzi na ten czas przygarnąć Kastę. Gdyby było inaczej jechałabym z psem. Jednak przy tak dużym ( no średnim) psie wyjazdy takie są udręką i kwater mało.
  Pozdrawiam ze smutkiem o tym stanie rzeczy.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. z wyjazdami z psem wielkości Fado (lub większymi) faktycznie jest problem .. ludzie nie mają świadomości, że duże psy najczęściej są lepiej ułożone niż te jazgocące maluchy ;)

   Usuń
 3. Moje psy zabieram ze sobą wszędzie , gdzie jestem.
  Były razem ze mną w B. i pilnowały mnie a teraz ja je pilnuję :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. W zeszłym roku robiliśmy jako "dom tymczasowy" i ewentualna pomoc, jak psiak zostaje sam w domu. W tym roku też będziemy sprawować opiekę nad psiakiem "teściów" :P Ale sama staram się zabierać Puza wszędzie, gdzie się tylko da, tam gdzie się nie da, to sprawdzam, czy oby na pewno się nie da, i dopiero wtedy kombinuje :P
  Takie akcje uświadamiające będę zawsze popierać i jak tylko będę mogła, pomagać.
  W zeszłym roku był świetny spot na temat porzucania psów z "Ryśkiem z Klanu". Jak do tej pory aktor kojarzył mi się tylko z tą rolą i był przeze mnie średnio "lubiany", tak jak tylko zobaczyłam spot, to go normalnie pokochałam :)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. to z Ryśkiem to w zeszłym roku było .. mamo jak ten czas leci :)

   Usuń
 5. W życiu bym nie oddała swoich psów! Są nieodłącznym elementem mojego życia. ♥

  OdpowiedzUsuń
 6. Za niedługo wyślemy zdjęcie :)
  Nie doczytałam, a więc się pytam - Te zdjęcia będą gdzieś publikowane ?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. faktycznie nie napisałem, ze zdjęć będzie stworzony filmik, a poza nim zdjęcia zostaną opublikowane na stronie nieporzucajpsa.pl

   Usuń
 7. Świetny pomysł - popieramy jak najbardziej :-)
  Torcia z Nami jeździ póki co wszędzie, oczywiście wiąże się to z wykonaniem większej ilości telefonów, bo nie wszędzie chcą. Ale ostatnio przyjęli Nas w przepięknym dużym ośrodku gdzie "nie przyjmują psów". Pani na do widzenia zapraszała na te wakacje w zacnym "większym gronie" :-)
  Popieramy akcje. Zdjęcie jak zdążymy wyślemy :-))

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. caluuuutki czerwiec macie żeby podesłać foto :) będziemy czekać :)

   Usuń
 8. Super pomysł, fajna akcja :)

  OdpowiedzUsuń
 9. My też weźmiemy udział :) już szykuje kartki i aparat :D

  OdpowiedzUsuń
 10. Kurcze zapomniałam o zdjęciu.

  OdpowiedzUsuń

 
Instagram

Obserwatorzy:

Polecam:

Lubisz mnie?