Zestaw spacerowy


Mój zestaw spacerowy został wzbogacony o maść ochronną do łap oraz torebki na psie kupy.

Na początku nie bardzo wiedziałem o co chodzi z tą maścią, ale jak jeździmy na dłuższe spacery lub na szkolenie wtedy warto zabezpieczyć sobie łapki. Maść fajnie natłuszcza i chroni poduszki łap przed mrozem (i tym samym pękaniem) oraz przed podrażnieniami spowodowanymi przez sól.


Na co dzień człowieki używają woreczków z marketu (takie typowe śniadaniowe), natomiast te przeznaczone specjalnie dla psów, są mocniejsze (co jest dość istotne) oraz pojemniejsze - a to robi różnice gdy ma się np ONka lub Labiszona :P 
(na doga to chyba reklamówki w kieszeni trzeba nosić ;))

Tak więc teraz na spacery chodzimy uzbrojeni w smycz, kliker, smaki, woreczki na psie kupy oraz przed wyjściem mam smarowane łapki maścią ochronną :)

Maść można kupić TUTAJ, a woreczki TUTAJ12 komentarze:

 1. Full wypas :-)))
  Moje to pieski domowe,
  Desta by zamarzła żywcem na takich morzach...
  Kiedy zima się skończy ?
  Może wiesz coś o tym ??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. oby nie za prędko! ja chcę jeszcze pohopsać po śniegu! :)

   Usuń
 2. Kirunia jakos sobie radzi bez masci, a ta jej kontuzja to zerwany pazurek. Torebek nie uzywamy, bo chadzamy na pola, a tam wolno. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. jak przebywamy na mrozie ok godziny, to taka maść nie zaszkodzi .. bez niej też sobie radziłem, ale jak chodzę po ulicach posypanych solą to lepiej kopytka zabezpieczyć :)

   Usuń
 3. My też łap nie smarujemy,do parku mamy kawałeczek a tam nie sypią solą a woreczki zbieramy z zakupów-Księżniczka-owcz.niem.a u Amisi jestem na 55 pozycji:)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ja wcześniej miałem smarowane kopytka wazeliną kosmetyczną, przy dużych mrozach warto zabezpieczyć łapki, niewiele to kosztuje a dla psiaka większy komfort.

   Usuń
 4. My też łap nie smarujemy,do parku mamy kawałeczek a tam nie sypią solą a woreczki zbieramy z zakupów-Księżniczka-owcz.niem.a u Amisi jestem na 55 pozycji:)

  OdpowiedzUsuń
 5. Chętnie się dowiem, czy taka rolka pasuje do saszetki na torebki na psie kupy, czy powinienem opracować nowy design na takie rolki. ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. niestety, cała rolka się nie mieści, ale my po kilka torebek do saszetki wkładamy :)

   Usuń
 6. My smarujemy łapki wazelinką. Woreczki też mamy śniadaniowe, ale za to "kuzyn" Czarki - husky zużywa reklamówki jednorazowe ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. ho ho .. no to spory .. pies :)

   Usuń
  2. Oj, spory ;) a reklamówką wygodniej się zbiera...

   Usuń

 
Instagram

Obserwatorzy:

Polecam:

Lubisz mnie?