dlaczego pies szczekanaoglądaliśmy się ostatnio infografik.. poszukaliśmy szablonów i kształtów do 'fotoszopa'.. inspirowani obrazkami ze strony infografiki (częściowo zapożyczyliśmy pomysł z jednej anglojęzycznej) .. zmontowaliśmy.. znaczy się pani montowała a ja pilnowałem :)


Czekamy na sugestie i uwagi :)
dopiero się uczymy jak się tworzy infografiki więc baaaardzo liczymy na słowo krytyki

10 komentarze:

 1. Ale fajne grafiki :)
  Pozdrawiam Pieska Fado i jego Człowieki :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Super zmontowane i ciekawe :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ciekawe to!! Ja wogóle jestem pełna podziwu, że pies rozumie po polsku, niemiecku chińsku czy arabsku ... Jakoś tego nie pojmuje, że mówimy SIAD w każdym języku świata i pies również to rozumie... No ale jak z ludźmi tak i psami uczą się od "małego"

  OdpowiedzUsuń
 4. Natalio .. ciekawe spostrzeżenie :)
  psy szczekają wszystkie w jednym języku (chyba?), ciekawe jak to jest że w każdym języku komendy brzmią inaczej - inny akcetnt, twardość wymawiania, a jednak psiak zrozumie o co chodzi .. czas na rozmowę z psim psychologiem :) dziękuję za podsunięcie tematu :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawy temat godny nawet rozprawy doktorskiej :-))
  A ty w jakim języku szczekasz ?? :-)))

  OdpowiedzUsuń
 6. ja po psiemu :) ale komendy po polsku rozumiem :)

  OdpowiedzUsuń
 7. W tym samym języku. :) Psy rozumieją nasze komendy, ponieważ je tego nauczyliśmy, rzecz jasna - bez znaczenia język. :) Pierwsza rzecz, to sygnały - psy uczą się sygnałów ("siad" nic dla nich nie znaczy, tylko nasza pozycja, ruch ręką). Gdy skojarzą ruch, wtem automatycznie słowo, ponieważ jest wymawiane w tym samym czasie co podnoszenie ręki (pies siada na unoszoną rękę, ponieważ mamy smakołyk, a ręka nad głową nakłania psa do wygodniejszej dla niego pozycji). Odstawiamy ruch, ale pies kojarzy sygnał, bo został tego nauczony - oczywiście piszę o "szkoleniu pozytywnym"! Dlatego też dobrą rzeczą jest najpierw ruch - później słowo.
  Mam nadzieje, że pomogłam i rozumiecie!
  Czy mogę udostępnić obrazek na swoim blogu, oczywiście podpiszę?
  Pozdrawiam cieplutko.

  OdpowiedzUsuń
 8. dziękuję za odpowiedź :)
  chętnie użyczymy obrazka :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Bardzo ciekawa infografika :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Fajna infografika. Ham, ham! Kong, kong! :))

  OdpowiedzUsuń

 
Instagram

Obserwatorzy:

Polecam:

Lubisz mnie?